Özge Bitmez Amerika Hedefi

Özge Bitmez Amerika Hedefi

Özge Bitmez İstanbul Kültür Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra moda mevzusundaki alakasını 2017 senesinde online butiğini açarak sürdürdü. Sosyal medyada Chris Brown gibi bir hayli dünya starının da takibe aldığı Bitmez özellikle Amerika’da moda, sanat ve spor dünyasında sahip olduğu eforlu ilişkileri önümüzdeki yarıyılda harekete geçirerek ortaklıklara imza atmayı tasarlıyor. Miami’de butiği aracılığıyla şimdiden ehemmiyetli satış ölçülerine erişen Bitmez, yakın gelecekte söylemeyi tasarladığı ortaklıklar ve projelerle satışlarını ve marka öğrenilirliğini hem Amerika’da hem de pek çok başka ülkede süratli şekilde çoğaldırmayı kastettiğini dile getirdi.

Sosyal medyanın ve online alışveriş trendlerinin süratle yükselişte olduğu günümüzde moda dünyasının yeni starlarının da sosyal medyadan çıkması kaçınılmaz. Modanın yeni suratını oluşturan bu trendin ülkemizdeki önde gelen adlarından biri olan Özge Bitmez’in beynelmilel tasarı ve projelerinin galibiyete erişmesi halinde ülkemizdeki pek çok genç modacıya ve moda tutkunlarına tertemiz bir pencere ve vizyon sunacağı da bir hakikat.

“Kalbimi durduran parçalardan zevk alıyorum”

İlk olarak şahsi giyim stilinden bahseden Bitmez, “Şahsi stilime baktığımda spor kıyafetlerine yaşadığımı seziyorum. Şayet spor giysileriyle değilsem, gerçekten giyinirim. Modadan, hoş tasarımlardan ve kalbimi durduran parçalardan zevk alıyorum. Bazen bu parçaları çok klasik mağazalarda, bazense üst seviye butiklerde buluyorum. Kimilerini ise ikinci el dükkânlarda buluyorum. 3 sene evvel başlattığım bir giyim hattım var ve buna Özge Butik ismini verdim. Instagram’daki popülaritesi sebebiyle çok galibiyetli oldu. İçimden gelen tasarımları butiğim aracılığıyla başkaları ile paylaşmaktan neşe alıyorum. Kurduğum bu butik sayesinde başlarda bir hobi olarak başlayan giysi tasarımlarımın artık bir emeli ve maksatları var” dedi.

Planladığı giysilerini sosyal medyadan esin alarak planladığını dile getiren Bitmez, “Sosyal medyadan esin alıyorum ve çekirdek alıcılarıma ne hoşlandıklarını soruyorum. İsteklerini bütün olarak kavrayabilmek için onlarla ayrıntılıca konuşup çok rakamda sual soruyorum. Yaz koleksiyonum 2019 senesinin had safha tasarımcılarından esin alıyor. Tasarım sürecinin gelişimini ve son geldiği noktayı kesintisiz olarak takip ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın